Haku

Tammelan kirjastoauton aikataulu

Tammelan kirjastoauto ei liikennöi arkipyhinä.
Aikataulun muutoksista ilmoitetaan etusivun Ajankohtaista-osiossa.

Koulupysäkit ajetaan vain koulupäivinä.

Yhteystiedot:
Tammelan kirjastoauto Ilves
Sähköpostiosoite: kirjastoauto@tammela.fi
Puhelinnumero: 050 308 4626

Pariton viikko

Maanantai

15:10–15:25 Forssantie 257
15:35–15:50 Nuutinkulmatie 19
16:00–16:15 Kalliontie 175
16:55–17:10 Peltomäentie / Pässinkalliontie
17:15–17:35 Riihivalkamantie 146
17:45–18:00 Järventaustantie 163
18:05–18:20 Järventaustantie / Villentie
18:25–18:50 Kaukolantie 293
19:10–19:25 Yhdystie / Keskitie

Tiistai

9:00–12:00 Myllykylän koulu
15:20–16:00 Alhontie 23
16:05–16:20 Hykkiläntie 21
17:10–17:25 Hykkiläntie / Leppäsillantie
17:35–17:50 Lunkaantie 82
18:00–18:20 Lunkaantie 124
18:30–18:45 Hykkiläntie / Karjakuja
19:00–19:15 Veteraanitie 2
19:20–19:35 Sammutintie 72

Keskiviikko

9:00–13:00 Riihivalkaman koulu / Tammitarhan päiväkoti

Torstai

8:15–9:15 Teuron koulu
10:00–13:00 Portaan koulu / Portaan eskari / Portaan päiväkoti

Perjantai

9:00–9:40 Ruisluodontie 4
10:00–10:20 Kuumakuja 60
10:35–10:50 Piilolantie 173
11:05–11:20 Susikkaantie 392
11:25–11:40 Kylätalo, Susikkaantie 604
12:15–12:30 Susikkaantie 676
13:00–13:15 Rimmiläntie 266

Parillinen viikko

Maanantai

15:15–15:30 Somerontie 603
15:45–16:00 Torrontie 245
16:30–16:45 Torrontie 24
17:00–17:15 Mäkikyläntie / Sukulantie
17:25–17:40 Somerontie 142
17:55–18:10 Kuhasuontie 2
18:15–18:30 Nuottalahdentien tienhaara
18:35–18:50 Ahomäentie 3
19:00–19:15 Ruisluodontie 4
19:20–19:35 Nuotantekijäntie 14

Tiistai

15.05–15:20 Hämäläisentie 1
15:45–16:00 Ojajärventie 745
16:45–17:00 Kuuslammintie 1
17:05–17:35 Teuron kylätie 627
18:00–18:15 Okslahdentie 226
18:30–18:50 Simolantie 75
18:55–19:10 Niittukulmantie 86
19:20–19:40 Kaukjärventie 258

Keskiviikko

14:35–14:50 Härkäposti Portaanraitti 1
15:00–15:15 Liesjärventie 309
15:20–15:40 Liesjärventie 585
15:55–16:10 Lehtimäentie 5
16:55–17:10 Lintumaantie 60
17:20–17:45 Suojoentie 775
18:00–18:15 Suojoentie 574
18:20–18:35 Suojoentie 475
18:45–19:00 Suojoentie 68
19:10–19:20 Härkäposti Portaanraitti 1

Torstai

14:00–14:30 Rivitalot, Kuusitie 5
14:40–14:55 Oskarintie / Kirstiläntie
15:25–15:45 Kapilontie 287
15:50–16:05 Kapilontie 316
16:15–16:25 Kapilontie / Härkätie
16:30–16:50 LetkunPuoti Härkätie 341
17:30–17:50 Kyynäräntie 12
18:10–18:30 Tapolantie / Härkätie
18:45–19:00 Miekontie / Rahamaantie

Perjantai

9:00–9:30 Tammelan päiväkoti, Tammelantie 8
9:45–10:05 Nuotantekijäntie 14
10:10–10:20 Iltatuuli, Ruustinnantie 2